Nowe mieszkanie – kiedy jest to dobry pomysł?

Nowe mieszkanie – kiedy jest to dobry pomysł?

30 maja, 2020 Wyłączone przez admin

Rynek nieruchomości to szeroki potencjał jeśli chodzi o inwestycje. Dla wielu osób zakup mieszkania to prosty sposób na lokowanie swojego kapitału. Kiedy udaje nam się sporo oszczędzać każdego miesiąca, czujemy satysfakcję i zależy nam na tym, aby inwestować mądrze. Tym bardziej, że te nadwyżki w budżecie są często efektem naszej ciężkiej pracy.

Mieszkanie z rynku pierwotnego – dlaczego warto?

Czasem dobrym posunięciem jest kupienie mieszkania z rynku wtórnego. Niektórzy inwestorzy wybierają jednak nowe mieszkania, Gliwice to miasto gdzie prężnie działa wielu deweloperów. Kupno mieszkania w nowym budownictwie to wiele możliwości. Możemy w ten sposób ochronić swój majątek i wynajmować mieszkanie po to, aby co miesiąc uzyskiwać z niego dodatkowy dochód. Dla wielu osób zakup takich kilku mieszkań to świetna sprężyna do niezależności finansowej. Część osób zastanawia się czy zdecydować się na wynajem krótko czy długoterminowy. Duże znaczenie ma to, na jakich lokatorów trafimy. Idealnie jest kiedy współpracujemy z osobami, które zawsze przelewają pieniądze w terminie i są odpowiedzialne. Chcemy też oddać mieszkanie do użytkowania osobie, która będzie o nie dbała.

 

Zyski z wynajmowania

Przed zakupem nieruchomości trzeba ocenić jaki metraż będzie najlepszą decyzję. Dobrze sprzedają się kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe. Jeżeli więc mamy do wyboru zakup dwóch kawalerek lub 100 metrowego mieszkania, warto pamiętać o tym, że nas zysk z dwóch mniejszych mieszkań będzie znacznie wyższy od wynajmowania mieszkania większego. Musimy wziąć pod uwagę, że duże mieszkania trudniej jest sprzedać, a ceny za metr są niższe niż w przypadku mieszkań niewielkich. Zaletą kupowania nowego mieszkania od dewelopera jest również fakt, że nie płacimy wtedy podatku od czynności cywilnoprawnych. Kiedy uda nam się ustalić satysfakcjonującą stawkę, z pewnością możemy czuć zadowolenie. Własne mieszkanie to inwestycja, która może być bardzo dobra. Inwestuj więc mądrze swoje pieniądze i ciesz się efektami własnej pracy.